Poszukiwanie skarbów

 • Reduta Ordona w Warszawie: Walka o Przeszłość i Przyszłość Terenu

  Warszawa to nie Istambuł – choć Meczet i Blue City mogą zmylić. To miejsce między nimi? Reduta Ordona! To nie pustka. Tam, gdzie kopuły, leży bałagan – śmietnisko, szalet dla bezdomnych psów i nielegalne działania, a miasto blokuje działania na tym terenie od lat. Część to grunt publiczny, gdzie śmieci gromadzą się rekordowo. Po latach od odkrycia prawdziwej lokalizacji Reduty Ordona (między Alejami Jerozolimskimi a ulicą Na Bateryjce) to miejsce pokazuje swoje oblicze. Tremon Polska, posiadacz gruntów i sponsor badań archeologicznych, chce uratować teren. Planują muzeum, pylon, mural powstańczy, a zielenią otoczyć ścieżki edukacyjne. Wreszcie pomysły potentata trafiają do decydentów. Ale zamiast muzeum i innowacji, resort kultury chce cmentarza wojennego.…

  Możliwość komentowania Reduta Ordona w Warszawie: Walka o Przeszłość i Przyszłość Terenu została wyłączona
 • brylanty

  Brylanty

  Opowieści o podziemnych skarbach, wśród których znaleźć można brylanty i inne kamienie szlachetne, stale rozpalają wyobraźnie nowych poszukiwaczy skarbów, szczególnie w rejonach, w których znajdują się tereny kopalniane. Przyczyniają się do tego pogłoski o trafieniach dużych brylantów w kopalniach.

 • jubiler

  Jubiler

  Poszukiwanie skarbów to pasjonujące zajęcie, które ma rzesze swoich fanów zarówno w kręgach historyków, jak i wśród amatorów. Jak jednak rozpoznać znaleziony skarb i ocenić jego wartość? Z pomocą przychodzi doświadczony jubiler!