Mazowieckie forum poszukiwaczy skarbów. Poszukiwania skarbów mazowsze

Kategoria ogólna => TESORO => Wątek zaczęty przez: Roadrunner Wrzesień 18, 2011, 00:52:12Tytuł: Tesoro Tejon
Wiadomość wysłana przez: Roadrunner Wrzesień 18, 2011, 00:52:12
Radek napisz dokładnie o co w nim chodzi z podwójną dyskryminacją: jak działa i co daje?


Tytuł: Odp: Tesoro Tejon
Wiadomość wysłana przez: pavelock Wrzesień 18, 2011, 17:25:59
Witaj .
Napiszę ci  prosto , po chłopsku , tak jak  ja  to  pamiętam .
1 Pierwszą  dyskryminację  ustawiasz np. między foil a 5 c , a  drugą np. leciutko przed 5c a jewerly .
Po  najechaniu  sondą  na  przedmiot  w ziemi  , naciskasz spust  po  obudową  i  wtedy  działa  2 dyskryma . Jeśli sygnał  będzie  silny i  bez  pierdzenie  to  masz  albo  monetę  albo biżuterię . ( oczywiście  mogą  być  też  inne fanty ) .
Wejdź  na  stronę  Denara , lub  na  strony  z  opiniami  o  Tesoro Tejonie .


Tytuł: Odp: Tesoro Tejon
Wiadomość wysłana przez: pavelock Wrzesień 18, 2011, 18:18:51
Dodam jeszcze że  Tejon  jest najgłębszy  ze  wszystkich znanych i  będących w moim posiadaniu  Tesoro . Gdyby  miał  tylko  wyświetlacz , byłby to  najlepszy  wykrywacz z tej  firmy . ( oczywiście  jest  to  moje  zdanie )


Tytuł: Odp: Tesoro Tejon
Wiadomość wysłana przez: Denar Wrzesień 19, 2011, 19:56:50
Ja stosowałem nast. ustawienia przydatne na polach I i II wojny oraz na obozach jenieckich: pierwsza dyskryminacja w połowie między żelazem a folią, druga powyżej TAB gdzie wykrywacz odrzuca łuskę od Mausera a sygnalizuje np. odznaczneie, nieśmiertelnik, klamrę, dużą srebrną monetę itp. Jeżeli po przełączeniu na dyskryminację alternatywną wykrywacz daje czysty sygnał to jest duża szansa, że jest któraś z tych rzeczy, ewntualnie pierścień wiodący, który łatwo rozpoznać po tym, że zaraz po wykopaniu jest trudny do znalezienia.
Jest jeszcze wiele innych zastosowań alternatywnej dyskryminacji, ale to już każdy dostosowuje do rodzaju poszukiwań.


Tytuł: Odp: Tesoro Tejon
Wiadomość wysłana przez: pavelock Wrzesień 19, 2011, 20:07:06
A  kiedy  panie Andrzeju  Tesoro wypuści  jakiś  nowy  model ?


Tytuł: Odp: Tesoro Tejon
Wiadomość wysłana przez: Denar Wrzesień 19, 2011, 21:17:29
Polityka marketingowa Tesoro jest dla mnie niezrozumiała i nikt tego nie wie.


Tytuł: Odp: Tesoro Tejon
Wiadomość wysłana przez: Roadrunner Sierpień 30, 2012, 23:07:05
Strojenie Tejona na "dwa" razy - dostałem od znajomego,podobno super sprawa.
-nie sprawdzałem jeszcze jak to działa.
Tesorowcy co o tym myślicie?
Denar?

(załącznik)


Tytuł: Odp: Tesoro Tejon
Wiadomość wysłana przez: pavelock Sierpień 31, 2012, 06:01:47
No  ciekawe  , nigdy  mi  się  nie  zdarzyło  tak  ustawiać  sprzętu . Próbuj  Maćku .


Tytuł: Odp: Tesoro Tejon
Wiadomość wysłana przez: RG42 Wrzesień 07, 2012, 19:15:22
Z Maćkiem rozmawiałem już na temat Tejona osobiście, ale tu też napiszę. Tak dla wszystkich.

Jestem przeciwnikiem wysoko ustawionej dyskryminacji. Prawie zawsze odrzucam jedynie małe żelazo, a całą resztę kopię. Robię tak ze strachu przed pominięciem czegoś ciekawego (a i tak przecież sporo rzeczy omijamy).

W Tejonie te dwie dyskryminacje są szczególnie fajne, gdy chcemy omijać folie aluminiowe od fajek i inne cienkie i małe kawałki alu. Robi się to tak: główną dyskryminację ustawiamy troszkę przed FOIL, dyskryminację alternatywną trochę za FOIL, sygnał sprawdzamy na dwa razy za sprawą spustu i gotowe. Ten patent faktycznie działa. Sprawdzałem to wiele razy. Oczywiście stuprocentowej pewności nigdy nie ma i zawsze można pominąć coś ciekawego, ale przy mocno zaśmieconym polu ten trik z odrzucaniem cienkiej folii jest wybawieniem.

Teraz o pliku tekstowym o ustawieniu Tejona, który załączył Maciek. Znam ten tekst. Napisał go chyba jakiś Amerykaniec, wrzucił go potem ktoś na Thesaurusa, a przetłumaczył to Van Worden. Według mnie to jakieś bajki. :)

Po pierwsze; jak VCO może wpływać na lepsze lub gorsze widzenie złota, skoro VCO to tylko bajer służący do ustawienia tonu dźwięku?

Po drugie; koleś twierdzi, że niepoprawne ustawienie gruntu może sprawić, że zasięg się poprawi. Nie wiem, ale logicznie rzecz biorąc wydaje mi się to naiwne i nierozsądne.

Po trzecie; "szybkie dostrojenie All Metal" - tego w ogóle nie czaję.

Natomiast myślę, że w tym tekście w miarę dobrze opisane jest ustawienie dyskryminacji i rada dotycząca słuchawek. Dobre słuchawki w Tesoro to absolutna podstawa. Zgadzam się też z tym, co napisał Denar o dyskryminacji w Tejonie; faktycznie można się trochę pobawić, jest pole do działania.


Tytuł: Odp: Tesoro Tejon
Wiadomość wysłana przez: okrezna1 Grudzień 26, 2012, 12:48:49
Witam nie będe zakładał nowego wątku mam pytanie odnośnie wyboru Tejon lub Cortes który z nich jest prostszy w obsłudze i mniej chałaśliwy,posiadałem wcześniej ze stajni tesoro  cibole byłem bardzo zadowolony.


Tytuł: Odp: Tesoro Tejon
Wiadomość wysłana przez: pavelock Grudzień 26, 2012, 13:35:35
Jeśli chodzi  o osiągi  i  możliwości  to  polecam  Tejona . Wymaga  jednak  dobrego  słuchu  i  obycia  ze sprzętem .  Cortes  jest  prosty  w obsłudze , ma  również  ciekawe  możliwości  i  posiada  wyświetlacz .


Tytuł: Odp: Tesoro Tejon
Wiadomość wysłana przez: okrezna1 Grudzień 26, 2012, 17:30:16
Ok a jak wygląda Tenon ze strojeniem do grunt bo tego się najbardziej obawiam czy jak dostroisz to trzyma nastawy cały czas aż gdzięś nie przejdziemy na inny teren,czy trzeba stroic co jakiś czas. O słuch się nie martwię pracowałem na Ciboli więc jest mi znany dzwięk i jego głębokie duszki i czy w terenie kamienistym i gliniastym takim jak Dolny Śląsk daje rade czy występują fałszywe sygnały.


Tytuł: Odp: Tesoro Tejon
Wiadomość wysłana przez: pavelock Grudzień 26, 2012, 18:23:27
Czy  to  Tejon  czy  Cortes  , oba  trzeba  dostrajać  do  gruntu  . Ale  nie  ma  się  czego  obawiać  , to  bardzo  proste . Jak  załapiesz  to  można  dostrajać  co  jakiś  czas  (  po  zmianie  terenu ) .


Tytuł: Odp: Tesoro Tejon
Wiadomość wysłana przez: okrezna1 Grudzień 26, 2012, 18:33:22
Dzięki za odp. jednak będzie tejon ma byc uniwersalny myślę ,że się spisze, wcześniej miałem Mxt byłem zadowolony tylko trochę za ciężki Tesoro Cibolę bardzo lubiałem lekka precyzja namierzania super i zasięg zadowalający teraz sprubuję coś mocniejszego z Tesoro.
Tejon jak jest z chałaśliwością czy po dostrojeniu pryka i jak z tym ciężkim gruntem jak wyżej wspomniałem glina,skały itp.


Tytuł: Odp: Tesoro Tejon
Wiadomość wysłana przez: pavelock Grudzień 26, 2012, 18:48:20
Jeśli  chodzi  wzbudzanie , jakieś  dzikie  odgłosy czy  pierdnięcia  -  nie  ma  takowych . Wykrywacz  jest  stabilny , chyba  że  przesterujesz  na  czerwone  pole poza  10 . Głośności  nie  da  się  ustalić  , gdyż  nie  posiada  takiego potencjometru . Od  tego  są  słuchawki . 


Tytuł: Odp: Tesoro Tejon
Wiadomość wysłana przez: okrezna1 Grudzień 26, 2012, 19:14:10
Dzięki za pomoc jeszcze muszę pomęczyc temat szkoda ,że nikt z moich kolo nie ma tejona Pozdrawiam.


Tytuł: Odp: Tesoro Tejon
Wiadomość wysłana przez: pavelock Grudzień 26, 2012, 19:16:06
W  tym  momencie  Tejona  ma  RG42 i  Roadrunner  , napisz  do  nich  , na  pewno  pomogą .


Tytuł: Odp: Tesoro Tejon
Wiadomość wysłana przez: okrezna1 Styczeń 26, 2013, 15:08:23
Miał byc Tejon ale trafiłem na okazję i kupiłem Tesoro DeLon jak nie będe zadowolony zostanie dla Żony.


Tytuł: Odp: Tesoro Tejon
Wiadomość wysłana przez: GEO Marzec 18, 2014, 02:01:52
Witam.pozwolcie ze podczepie sie do tematu. Prosze uzytkownikow tejona o podpowiedzi. Nabylem droga kupna wykrywacz czarny tejon-wedlug zapowiedzi czarny nie na rynek uk tylko zwykly obudowa sie rozniacy.mam teraz zagwostke.jak qycisnac z niego najglebsze ustawienia nie reqcac na stabilnosci.oraz nie widze tego,lecz czy jest mozliwosc ustawienia go aby sygnal zmienial sie w zalzbosci od napotkanego pod sonda matalu.nie w zaleznosci od glebokosci tylko od metalu?chyba znamnodp na pytanie lecz szukam potwierdzenia. Pozdrawiam