Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Wrzesień 20, 2020, 08:43:39

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane

Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja Admin kontakt
Strony: 1 [2] 3 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Zlot poszukiwaczy w Wielkopolsce okolice Konina 21/22 sierpnia  (Przeczytany 15369 razy)
Vilmark
Porucznik
****

Pomógł 7
Offline Offline

Wiadomości: 368


"Tylko umarli ujrzeli koniec wojny"


Odpowiedz #15 : Sierpień 02, 2010, 21:35:05

No właśnie pytanie czy to oficjalny zlot , czy dla wtajemniczonych znajomych. Bo jak na razie to niewiele wiadomo.
Zapisane
adek
Administrator
Pułkownik
**

Pomógł 34
Offline Offline

Wiadomości: 1893WWW
Odpowiedz #16 : Sierpień 03, 2010, 08:23:38

no zlot oficjalny, tylko jakoś Panowie poki co są mało wylewni Mrugnięcie Pewnie nie jeszcze się organizują
Zapisane

Nie znać własnej historii znaczy na zawsze pozostać dzieckiem- Cyceron
kokesh
Moderator Globalny
Pułkownik
*****

Pomógł 31
Offline Offline

Wiadomości: 1299Odpowiedz #17 : Sierpień 03, 2010, 08:35:43

Może myśleli że sobie pokopią we wspólnym małym gronie, ale  z tego co widać to chce się im pół Polski na głowę zwalić
. Adek ciekawe jak zaplanujesz logistycznie nasz zlot, bo czasu coraz mniej i trzeba by poczynić jakieś ustalenia .Pozdro...
Zapisane
adek
Administrator
Pułkownik
**

Pomógł 34
Offline Offline

Wiadomości: 1893WWW
Odpowiedz #18 : Sierpień 03, 2010, 08:40:16

juz pisze do Pragusa;)
Zapisane

Nie znać własnej historii znaczy na zawsze pozostać dzieckiem- Cyceron
SAKWA
Strzelec
*

Pomógł 0
Offline Offline

Wiadomości: 3


Odpowiedz #19 : Sierpień 03, 2010, 22:32:58

Witam.

Generalnie nie jestem użytkownikiem tego Forum i nigdy nim nie byłem wcześniej, ale informacje jakie do nas docierają zmusiły mnie do zalogowania się i zabrania głosu. Na co dzień pełnię funkcję sekretarza Stowarzyszenia Sakwa i pragnę przekazać następujące informacje:

1. Stowarzyszenie Sakwa nie organizuje żadnych otwartych zlotów dla osób nie będących Członkami Stowarzyszenia. Nie organizujemy zatem żadnego zlotu dla wszystkich w okolicach Konina. Działania Sakwy faktycznie być może obejmą jeden z obszarów we wschodniej Wielkopolsce, ale temat ten jest w fazie planów a nie realizacji. Nie wiem więc skąd ta informacja, a co najdziwniejsze - termin, gdy nie wiadomo czy w ogóle będziemy mieli zgodę WUOZ. Poza tym, jak wspomniałem, w naszych działaniach uczestniczą tylko Członkowie Stowarzyszenia.

2. Zastanawia mnie/nas fakt, kto pierwszy wyssał i z czego informację (a może z premedytacją podał ją w ten sposób), że organizatorem jakiegoś "dzikiego" zlotu jest . Jak bowiem nazwać inaczej taką organizację, gdy wszyscy zapraszają wszystkich (przeczytajcie sami i spójrzcie na to krytycznie - jak pisaliście w postach powyżej).

3. Każda akcja Sakwy oparta jest na pozwoleniach właścicieli terenu i pozwoleniu WUOZ, który jest odpowiedzialny za dany teren (delegatura). Procedura jest skomplikowana, a pozwolenia otrzymuje się także na podstawie wzajemnego zaufania, opartego na poprzednich działaniach, jawności, lojalności wobec partnerów akcji, a także na podstawie rzetelnej dokumentacji (raportowania) z poprzednich akcji. Nie dziwnym jest zatem, że Stowarzyszenia takie jak Sakwa, wkładając w organizację swych akcji sporo wysiłku, wolnego czasu i pieniędzy (czysty wolontariat, benzyna, przejazdy, koszt pozwolenia, opracowanie wniosku i załączników, map, opracowanie raportu, dokumentacji fotograficznej...) robią to dla swych Członków. Po to powołuje się stowarzyszenie, by realizowało cele statutowe i dawało spełnienie swym członkom. Pisze to wszystko po to, by wypisujący w tym wątku z animuszem "naganiacze" na obce zloty, zastanowili się co właściwie piszą.

4. Fora internetowe związane z eksploracją są - stety i niestety - jedną z podstawowych platform, które budują wizerunek naszego środowiska (poszukiwaczy) w Polsce. Nie znam zawartości Waszego forum, jak już powiedziałem, ale działania takie jak wyżej opisane (podłączanie się do cudzych legalnych akcji celem legalizacji swych działań i jawne o tym pisanie na forum, na dodatek z nadużyciem nazwy Stowarzyszenia, które nie ma z tym nic wspólnego) to woda na młyn wszystkich, którzy krytykują eksploratorów w Polsce. Jest to potwierdzeniem tego, że poszukiwacze w większości działają chaotycznie, w sposób niezorganizowany i nielegalnie. Nie cieszy mnie to wcale, wręcz odwrotnie. Stowarzyszenie to forma dostępna dla każdego. Każda grupa osób, nie karanych, połączona wspólnym hobby ma prawo powołać swoje stowarzyszenie, a następnie współpracować z innymi instytucjami, w tym z WKZ. Dlaczego zatem nie powstają nowe stowarzyszenia (ew. powstaje mało)? Dlatego, że tak jest łatwiej - ponarzekać na stan prawny, podłączyć się do cudzych działań, krytykować... Budzi to frustrację nie tylko przeciwników poszukiwaczy, ale i tych poszukiwaczy, którzy włożyli w swoje hobby trochę wysiłku i się zorganizowali prawnie. Nie macie pojęcia jak przykrym jest przeczytać na obcym forum (informacja trafia wszędzie bardzo szybko) o tym, że rzekomo organizujemy coś gdzieś i wszyscy planują gdzieś wpaść na pole... Totalny chaos, który obniża wartość tego, co my robimy. Tylko dlatego, że ktoś przypiął do tego słowo Sakwa...

Mógłbym pisać o tym dużo więcej, ale nie o to chodzi by bić pianę. Chciałbym, by to co napisałem pobudziło Was do myślenia. Między innymi tak prostego, jak chociażby zwrócenie się w takiej sytuacji w pierwszej kolejności do Stowarzyszenia Sakwa z pytaniem czy faktycznie coś organizujemy. Nikt do nas nie pisał w tej sprawie, a wszyscy przyjęli plotkę za fakt.

Podsumowując: stowarzyszenie SAKWA nic nie wie o żadnej akcji organizowanej w Wielkopolsce w terminie 21/22 sierpnia. Nie jesteśmy jego organizatorem, ani nie zapraszaliśmy do działania innych osób niż Członkowie Sakwy. Jest nam przykro, że przyszło komuś do głowy doczepiać nazwę SAKWA do działań nie związanych z naszym Stowarzyszeniem.

Będziemy również wdzięczni za podanie źródeł tej informacji celem jej wyjaśnienia na adres: dosakwy@o2.pl. Odpowiedzi na niniejszy post proszę kierować również na ten sam adres, ponieważ nie zaglądamy na tutejsze forum, a dzisiejsza rejestracja była spowodowana koniecznością.

Z poważaniem,
Grzegorz Cetner (Sekretarz Sakwy)
Zapisane
kokesh
Moderator Globalny
Pułkownik
*****

Pomógł 31
Offline Offline

Wiadomości: 1299Odpowiedz #20 : Sierpień 04, 2010, 00:00:32

http://www.poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?t=77586
Zapisane
Wyro
MFE detektorysci.pl
Kapitan
***

Pomógł 12
Offline Offline

Wiadomości: 480


N D S M D- Non Draco Sit Mihi Dux


WWW
Odpowiedz #21 : Sierpień 04, 2010, 00:05:25

Dziękujemy Ci Kolego Grzegorzu za oficjalny post i szczegółową eksplikację problemu... Nie możesz się jednak dziwić, że poszukiwacze-internauci uwierzyli powielanej na forum/forach - jak widać - plotce. Z zawodu jestem dziennikarzem i staram się zazwyczaj weryfikować informacje, ale gdybym tak miał czynić z każda z nich, nie robiłbym nic innego... Również wybierałem się na ten zlot:) Innymi słowy, jeśli TVP i TVN i Onet.pl powiedzą, że prezydent Komorowski poleciał z wizytą do Chin to ja im uwierzę i nie będę pytał o sam fakt wizyty w kancelarii prezydenta. Ponadto nie słyszałem o wcześniejszych tego typu plotkach więc nasza-internautów ostrożność miała prawo być uśpiona i nikt nie miał zdroworozsądkowego obowiązku pytać Stowarzyszenia Sakwa o cokolwiek.

Tak więc poza wewnętrzną niezgodą na ton oburzenia tym, że poszukiwacze wybierali się na zlot, dziękuję Ci jeszcze raz za czujność i zamieszczenie na tym forum swojego wyjaśniającego w detalach sprawę postu.

Nie wiem kto takie plotki puszcza, ale musi być zapewne albo tępy albo bardzo złośliwy.

Dodam, że chylę czoła przed akcjami i formą działania Waszego Stowarzyszenia i pozostaje mi mieć nadzieję, że zechcecie się od czasu do czasu podzielić swoim doświadczeniem z innymi.

Z serdecznością!
Robert Wit Wyrostkiewicz (Wyro)
Prezes
Mazowieckiego Stowarzyszenia Historycznego "Exploratorzy.pl"

Zapisane
adek
Administrator
Pułkownik
**

Pomógł 34
Offline Offline

Wiadomości: 1893WWW
Odpowiedz #22 : Sierpień 04, 2010, 08:10:53

Witaj Grzegorzu,

jak to mowią plotka powtórzona 10 razy staje się prawdą Mrugnięcie Już sprostowalem 1wszy post, wycinając informacje o rzekomym organizatorze.

Dziękujemy za informacje.

adek
Zapisane

Nie znać własnej historii znaczy na zawsze pozostać dzieckiem- Cyceron
adek
Administrator
Pułkownik
**

Pomógł 34
Offline Offline

Wiadomości: 1893WWW
Odpowiedz #23 : Sierpień 04, 2010, 08:21:56

2. Zastanawia mnie/nas fakt, kto pierwszy wyssał i z czego informację (a może z premedytacją podał ją w ten sposób), że organizatorem jakiegoś "dzikiego" zlotu jest .

Pisze to wszystko po to, by wypisujący w tym wątku z animuszem "naganiacze" na obce zloty, zastanowili się co właściwie piszą.

Nie znam zawartości Waszego forum, jak już powiedziałem, ale działania takie jak wyżej opisane (podłączanie się do cudzych legalnych akcji celem legalizacji swych działań i jawne o tym pisanie na forum, na dodatek z nadużyciem nazwy Stowarzyszenia, które nie ma z tym nic wspólnego) to woda na młyn wszystkich, którzy krytykują eksploratorów w Polsce. Jest to potwierdzeniem tego, że poszukiwacze w większości działają chaotycznie, w sposób niezorganizowany i nielegalnie. Nie cieszy mnie to wcale, wręcz odwrotnie.
...

Będziemy również wdzięczni za podanie źródeł tej informacji celem jej wyjaśnienia na adres: dosakwy@o2.pl. Odpowiedzi na niniejszy post proszę kierować również na ten sam adres, ponieważ nie zaglądamy na tutejsze forum, a dzisiejsza rejestracja była spowodowana koniecznością.


Mysle ze wystarczylo napisać prosbe o sprostowanie informacji i byłoby po sprawie a nie pisanie rozgoryczonego laboratu. Rozumiem że macie super dokonania, gratuluje ale nie kazdy zlot organizowany nie przez Was i nie dla Waszych członków musi być  ,,dziki". Nawet jesli ogłaszany jest oficjalnie.

W przypadku tego zlotu informacja podana jest oficjalnie, na kilku formach dyskusyjnych  a wątki to tylko sygnał do polemiki, ustalen organizacyjnych, logistycznych a nie ,,naganianie". Przeciez wiekszosc ludzi z PS jest też tutaj, na odkrywcy itp forach.

Ja moge przeprosic za użycie Waszej nazwy w wątku, ale wybacz nie weryfikuje się wszystkiego co sie zaslyszy w tego typu sprawach. Niestety maili nie wysylam, bo sprawa dotyczy tego forum i na nim została wyjaśniona.

z pozdrowieniami
adek
Zapisane

Nie znać własnej historii znaczy na zawsze pozostać dzieckiem- Cyceron
SAKWA
Strzelec
*

Pomógł 0
Offline Offline

Wiadomości: 3


Odpowiedz #24 : Sierpień 04, 2010, 10:24:50

Witam,
dziękuję za szybką reakcję i sprostowanie. Przepraszam za zbyt agresywny pierwszy post, ale spotykamy się z tego typu sytuacjami i wiemy, że jedna plotka, jedna niesprawdzona informacja powiązana nierzetelnie z nazwą stowarzyszenia przeistacza się łatwo w złą opinię, w szczególności, jeśli na końcu (czego absolutnie nie życzę organizatorom "zlotu pod Koninem") okazuje się, że coś organizacyjnie nie wypala. Moja reakcja - o czym wspomniałem powyżej - była również spowodowana tym, że jesteśmy w trakcie przygotowania jednej z akcji w tym samym regionie i - co łatwo sobie wyobrazić - znalezienie w mediach informacji przez np. pracownika WUOZ o tym że "SAKWA" organizuje coś w sierpniu i zaprasza wszystkich poszukiwaczy spowodowałoby co najmniej zdziwienie.

Chylę czoła przed wszystkimi legalnymi akcjami i jeśli takim jest koniński zlot, to bardzo sie cieszę.

Co do podzielenia się naszymi doświadczeniami. Nie są jeszcze one wcale tak wielkie, jak można sądzić. Cały czas się rozkręcamy i zawsze podkreślamy wolę współpracy z innymi stowarzyszeniami i legalnie działającymi instytucjami, organizujacymi podobne do naszych działania. Niejednokrotnie uczestniczyliśmy w debatach na temat rozwoju eksploracji w Polsce (np. na forum pasja-eksploracja lub organizując w styczniu br spotkanie z Kołem Naukowym Studentów Archeologii na UAM w Poznaniu, albo odpowiadając na różne propozycje ogólnopolskich konferencji czy też zwiazku stowarzyszeń - niestety nie kontynuowane przez pomysłodawców). Nadal jesteśmy otwarci na rzetelną współpracę z zakresu eksploracji.

Przepraszam zatem raz jeszcze za ostry ton wypowiedzi, dziękuję za sprostowanie informacji o zlocie pod Koninem, pozdrawiam i zapraszam na www.sakwa.pl.tl gdzie we wrześniu pojawią się informacje o kilku akcjach, jakie w tym momencie przygotowujemy w róznych regionach Polski.

Grzegorz (SAKWA)
Zapisane
kokesh
Moderator Globalny
Pułkownik
*****

Pomógł 31
Offline Offline

Wiadomości: 1299Odpowiedz #25 : Sierpień 04, 2010, 10:42:14

To kolega adek pościł niezłego bąka zapraszając na zlot rzekomo firmowany przez SAKWĘ  Zawstydzony
Zapisane
cpt. Nemo
R.I.P.
Pułkownik
*

Pomógł 27
Offline Offline

Wiadomości: 1032Odpowiedz #26 : Sierpień 04, 2010, 11:36:31

zapraszam na www.sakwa.pl.tl gdzie we wrześniu pojawią się informacje o kilku akcjach, jakie w tym momencie przygotowujemy w róznych regionach Polski.

Grzegorz (SAKWA)

A po co jesli i tak : 
Cytuj
Stowarzyszenie Sakwa nie organizuje żadnych otwartych zlotów dla osób nie będących Członkami Stowarzyszenia.
Zapisane

R.I.P
borsuk
Major
****

Pomógł 7
Offline Offline

Wiadomości: 549


דאַקס


Odpowiedz #27 : Sierpień 04, 2010, 11:56:29

Mój synek toczył ostatnio podobne boje, bo go inny dzieciak nie chciał wpuścić do piaskownicy Duży uśmiech
Powodzenia na wzlotach! Mrugnięcie
Zapisane
kokesh
Moderator Globalny
Pułkownik
*****

Pomógł 31
Offline Offline

Wiadomości: 1299Odpowiedz #28 : Sierpień 04, 2010, 12:17:33

Adek dał informację w pierwszym wpisie,  że ten zlot organizuje SAKWA ( notabene  już ją usunął ) i stąd cała afera .Pozdro...
Zapisane
adek
Administrator
Pułkownik
**

Pomógł 34
Offline Offline

Wiadomości: 1893WWW
Odpowiedz #29 : Sierpień 04, 2010, 14:07:49

ok, sprawa wyjaśniona, zamknięta. Osobiscie kibucuje stowarzyszeniu Sakwa, robią kawał dobrej roboty. Póki co tylko o nich się slyszy że działają i odnoszą sukcesy.
Zapisane

Nie znać własnej historii znaczy na zawsze pozostać dzieckiem- Cyceron
Strony: 1 [2] 3 Do góry Drukuj 
Skocz do:  

Mazowieckie forum poszukiwaczy skarbów.

Ukrainka szuka praca Warszawa
Pozycjonowanie tego serwisu zapewnia firma skuteczni.pl
Serwer i domenę sponsoruje firma wykańczająca apartamenty i domy pod klucz www.deconova.pl
Partnerzy: www.log-system.pl

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines