Mazowieckie forum poszukiwaczy skarbów. Poszukiwania skarbów mazowsze

Kategoria ogólna => Rzeczy niebezpieczne, typowe dla obszarów leśnych! => Wątek zaczęty przez: pawel888 Październik 26, 2010, 22:27:17Tytuł: Informacje Ogólne(Ważne)
Wiadomość wysłana przez: pawel888 Październik 26, 2010, 22:27:17
KAŻDY Z NAS SZANUJE SWOJE ŻYCIE I ZDROWIE, ZARAZEM NIE JEST NIEŚMIERTELNY!

Odnosząc się do zdania wyżej zamieszczam kilka informacji.

1. Prawie cała Polska usiana jest niebezpiecznym żelastwem które to dalej może zbierać żniwo. Pomimo leżakowania w ziemi większość pocisków, bomb,granatów,amunicji jest nadal aktywna. Nawet najmniejsza ingerencja może nas pozbawić zdrowia lub życia.
2.To samo dotyczy luzem leżących zapalników i innych elementów które kiedyś miały za zadanie niszczyć cele im wyznaczone.
3.Nie wolno dobierać się do ich środka,czy to w celu pozyskania materiału( którego posiadanie jest ZABRONIONE!) czy w celu postawienia sobie na półkę pustej skorupy. Patrz punkt 1.
4.Nikt z nas nie chce aby kolejny poszukiwacz stał się ofiarą ww.W razie wypadku całe środowisko poszukiwaczy jest zrzucane do jednego worka, mianowicie ludzi wykopujących niewypały, znoszących je do domu. Nie robiących nic poza tym.  
5.W razie znalezienia przedmiotu niebezpiecznego poszukiwacz zobowiązany jest powiadomić o znalezisku odpowiednie służby. Mają one obowiązek zainteresowania się danym przedmiotem i jego unieszkodliwieniem.

Proszę wziąć do siebie powyższe podpunkty i radzę ich przestrzegać. O tragedię naprawę nie trudno.

Pozdrawiam Pawel888