Mazowieckie forum poszukiwaczy skarbów. Poszukiwania skarbów mazowsze

Kategoria ogólna => Pogaduszki-o naszym hobby i nie tylko => Wątek zaczęty przez: kokesh Kwiecień 11, 2016, 19:44:06Tytuł: Kodeks poszukiwacza
Wiadomość wysłana przez: kokesh Kwiecień 11, 2016, 19:44:06
1. Pamiętaj, że jesteś poszukiwaczem, a nie barbarzyńcą a twoje postępowanie kształtuje opinię o wszystkich poszukiwaczach, dbaj o nasz wizerunek tak abyśmy byli postrzegani jako ludzie z pozytywnymi zasadami.
2. Przestrzegaj prawa. Nie naruszaj stanowisk archeologicznych i obiektów podlegających ochronie.  Jeśli natrafisz na przedmioty które według ciebie  posiadają dużą wartość archeologiczną - zabezpiecz je i powiadom służby konserwatorskie.
3. Uszanuj zmarłych. Jeśli znajdziesz szczątki ludzkie, powiadom Policję; pamiętaj, że przedmioty znalezione przy szczątkach mogą pomóc w ich identyfikacji.
4. Jeżeli znalazłeś jakikolwiek przedmiot, co do którego masz przypuszczenia, że zawiera ładunek wybuchowy, to zabezpiecz w możliwy dla ciebie sposób i zawiadom odpowiednie służby.
5. Bezmyślnie nie niszcz przyrody, jesteś jej częścią, nie naruszaj obsianych pól, staraj się uzyskać pozwolenie od właściciela terenu. nie zostawiaj śladów swojej bytności, ( zakopuj dołki )
6. Utrzymuj dobre kontakty z innymi poszukiwaczami i namawiaj ich do przestrzegania Kodeksu.
7. Osoby łamiące zasady Kodeksu, psujące nasz wizerunek  będą usuwane z forum.