Mazowieckie forum poszukiwaczy skarbów. Poszukiwania skarbów mazowsze

Kategoria ogólna => Nasze incjatywy na Mazowszu => Wątek zaczęty przez: raf65 Luty 22, 2017, 17:19:47Tytuł: Lista stanowisk archeologicznych i nie tylko
Wiadomość wysłana przez: raf65 Luty 22, 2017, 17:19:47
Dzień dobry,
Wiem, wiem był wątek podobny jak nie identyczny. Gdy chciałem tam napisać otrzymałem info - rozważyć bo wątek zamarł ponad 120 dni temu. Zatem odświeżam i być może to komuś pomoże.

http://www.archeolot.pl/blog/?p=3830 - znajdziecie instrukcję jak na geoportalu ustawiać parametry.

Opis wskazuje na parametry WMTS, a dla celów historycznych i arche polecam zostać przy typie WMS (radiobutton), a następnie na Lista zdefiniowanych serwisów znajdujemy wpis INSPIRE który rozwijamy. Tu najdziemy na liście m.in. Inspire - rejestr zabytków archeologicznych, INSPIRE - Pomniki Historii itp. Polecam przegląd ciekawych opcji. Ustawienie przezroczystości polecam na zero. Z tego co zauważam to ciężko znaleźć te punkty bo to taki rozmiar stanowisk czy innych wybranych obiektów jest po prostu szaleńczo mały, toteż ja wyłączam inne elementy do wyświetlania jak ortomapa itp. by pozostały tylko do wyświetlania stanowiska archeo. Wyłączanie warstw opisane jest w pkt. 9 instrukcji.

Popatrzcie też na inne ciekawe elementy np. tereny zalewowe, proponowane kierunki inswestycji w waszym rejonie, prawie każdy może znaleźć coś dla siebie.
Miłego używania.


Tytuł: Odp: Lista stanowisk archeologicznych i nie tylko
Wiadomość wysłana przez: Gajowy Luty 23, 2017, 18:40:51
niestety tam nie ma wszystkich stanowisk archeologicznych