Mazowieckie forum poszukiwaczy skarbów. Poszukiwania skarbów mazowsze

Kategoria ogólna => MINELAB => Wątek zaczęty przez: coda Czerwiec 15, 2015, 11:56:59Tytuł: Minelab X-Terra tryb prospecting w praktyce
Wiadomość wysłana przez: coda Czerwiec 15, 2015, 11:56:59
Obyłem się trochę z moją tereską w trybie Treasure/coins i chciałbym pobawić się trybem prospecting. Nie było poruszane na forum jak takie chodzenie wygląda w praktyce i czy ma sens w naszym kraju.

1. Czy tryb prospecting nadaje się na małe sreberka/łezki? Mam fajną miejscówkę z której wyciągnąłem sporo monet - czy w tym trybie jest szansa na znalezienie kolejnych?
2. Czy był ktoś z Was na wyprawie "po złoto" w Polsce?
3. Czy jest sens szukać w tym trybie meteorytów? Trafienie takiego meteorytu to przede wszystkim szczęśćie - chyba lepiej szukać w trybie Treasure/Coins, a meteoryt i tak wpadnie jeśli nad nim machniemy.
4. Militarka mnie raczej nie interesuje, ale jak ktoś ma jakieś ciekawe militarne znajdy w tym trybie, to też chętnie się dowiem.


Tytuł: Odp: Minelab X-Terra tryb prospecting w praktyce
Wiadomość wysłana przez: Pixel Czerwiec 15, 2015, 21:41:54
Cześć

X-terke mam z przerwami od ok 2007 r i przyznam się , że prospectingu użyłem może z kilkanaście razy. Metal sygnalizowany jest w tym trybie tylko poprzez zmianę wysokości dzwięku. Osobiście nie zbieram militarki (do której podobno ten tryb jest dedykowany) i używałem go tylko czasami do sprawdzenia tzw "niepewnych" sygnałów "kolorków" które mogły okazać się głębszym żelazem. Tu się sprawdzał ponieważ w przypadku żelaza (przy ustawionej dyskryminacji) faktycznie "cichł" nad przedmiotem. Po kilku próbach chodzenia na tym trybie w celu doczyszczenia miejscówek ,  rezygnowałem bo na naszych mazowieckich zaśmieconych terenach osobiście nie miałem cierpliwości skupiania się na każdym drobnym kawałeczku folii , kapslu , pull-tabie których w tym trybie nie da się rozróżnić. W coins/treasure na podstawie charakteru dzwięku i odczytu mniej więcej wiem co mam pod cewką.
Próbowałem używać prospectingu na miejscówkach "militarnych" do wyłapywania długich sygnałów żelaznych , ale z czasem odpuszczałem z uwagi na nakładanie się sygnałów. Napewno jest to tryb na ultra-czyste (ze śmieci) miejscówki dla naprawdę doświadczonego/cierpliwego użytkownika.

Pzdr


Tytuł: Odp: Minelab X-Terra tryb prospecting w praktyce
Wiadomość wysłana przez: coda Czerwiec 18, 2015, 16:54:22
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Na czystym poletku powinno więc być OK, jak spróbuję to zdam tu relację. Ja i tak kopię większość pull-tabów, no chyba, że na jakiejś plaży jestem, gdzie tego naprawdę jest od groma. Wychodzę z założenia, że może to być np. przyrdzewiały guzik, który może dac podobny sygnał.


Tytuł: Odp: Minelab X-Terra tryb prospecting w praktyce
Wiadomość wysłana przez: desmo_sm Czerwiec 19, 2015, 08:41:30
Potwierdzam to co pisze Pixel, według moich spostrzeżeń ten tryb fajny jest na militarkę żelazną. Proponuję abyś w tym trybie nie włączał iron mask, tylko na "czystym" prospektingu wciskając dodatkowo AM, sygnał tak się nie urywa. Okopy przeszukasz w miarę sprawnie. Na początku trzeba się nauczyć tego spektrum dźwięku, bo potrafi intensywnie wyć nawet na małym odłamku. Dla lepszego rozeznania się pomaga unoszenie cewki. Połóż na ziemi kawał żelastwa i zobacz jak to widzi wykrywacz, ponieważ nawet mały odłamek potrafi sprawić wrażenie czegoś sporo większego. Jeżeli chodzi o monety to ten tryb jest nieco głębszy niż dynamiczny, wyszuka ci monetkę nieco głębiej zakopaną gdzie dynamik będzie miał już z tym problem.