Mazowieckie forum poszukiwaczy skarbów. Poszukiwania skarbów mazowsze

Kategoria ogólna => MINELAB => Wątek zaczęty przez: motylanoga Kwiecień 06, 2014, 21:53:10



Tytuł: minelab explorer se - sygnał wiodący
Wiadomość wysłana przez: motylanoga Kwiecień 06, 2014, 21:53:10
Krótkie pytanie do użytkowników minelaba explorera se. Czy u Was sygnał wiodący podczas przemiatania cewką "rwie się"? Nie jest jednostajny, tylko podczas jednego machnięcia kilka-kilkanaście razy przerywa i cichnie. Rozumiem, że w sytuacji, gdy pod cewką znajdzie się żelazo, to przy włączonej opcji "iron mask" powinien się wyciszyć. Ale będąc na w miarę czystym polu z dala od przewodów wysokiego napięci i domostw, w generalnie czystym terenie chyba nie powinien się tak zachowywać? Kombinowałem z czułością (zmniejszałem do poziomu 20-22) i nic to nie dawało?

Powinno tak być?


Tytuł: Odp: minelab explorer se - sygnał wiodący
Wiadomość wysłana przez: desmo_sm Kwiecień 07, 2014, 20:40:13
Może jednak jest metal dyskryminowany pod cewką, ustaw iron mask na zero i zobacz czy jednak nie ma czegoś pod cewką.
Coś mi się przypomina że chyba VanWorden wspominał o sygnale wiodącym w Xterrach że odpowiednio strojąc wykrywacz jestesmy w stanie wybadać ceramikę. może w Twoim przypadku chodzi właśnie o ceramikę lub minerały a nie metale.


Tytuł: Odp: minelab explorer se - sygnał wiodący
Wiadomość wysłana przez: fuks_ag Kwiecień 07, 2014, 20:55:38
mówimy o wykrywaczu metali?? jakie właściwości fizyczne ma ceramika że łapie ją metal detektor?? mam xterrę 30 ale wykrywa to do czego jest zaprojektowana a jak sygnał się rwie lub jest zakłócony to na 99% jest to coś z żelastwem.


Tytuł: Odp: minelab explorer se - sygnał wiodący
Wiadomość wysłana przez: desmo_sm Kwiecień 13, 2014, 10:33:51
fuks_ag, tak wykrywacze metalu reagują na glebę mocno zmineralizowaną. Gleba zmineralizowana to taka, która zawiera sporo tlenków lub minerałów. Skupiska wyżej wymienionych tworzą w glebie tzw. "gorące kamienie" na które też reagują niektóre wykrywacze. Np Minelab Xterra ma fabrycznie zamaskowany ostatni kwadracik na skali, to właśnie na wypadek tych "gorących kamieni". Jednak sygnały dawane przez wykrywacz na wypadek wspomnianych wcześniej tlenków, minerałów zasadniczo różni się od reakcji na metal. Regulując odpowiednio balans gruntu oraz zwiększając znacząco  głośność sygnału wiodącego jest szansa na reakcję wykrywacza na ceramikę. Z tego co wiem to niektóre starsze fishery też maja zdolność reakcji na ceramikę.

ps. oczywiście mówimy o wykrywaczach które mają możliwość szerszej regulacji parametrów pracy.


Tytuł: Odp: minelab explorer se - sygnał wiodący
Wiadomość wysłana przez: jarbia Sierpień 08, 2014, 13:40:21
Wiem ,że wątek stary ,ale ciekawe czy kolega znalazł przyczynę ?
Zakupiłem używany E-trac  i wyniki poszukiwań po pierwszym dniu  miałem gorsze niż miał brat  na ACE250 . Okazało się ,że też zanikał i słabł sygnał wiodący jak ruszałem wykrywaczem. Siłe sygnału wiodącego miałem ustawioną na ledwo słyszalną (tak jak ustawiam w rutusie) i nie zauważyłem  ,że to nie zanika sygnał wiodący a chwilowo całkowicie wyciszał się wykrywacz .Spowodowane to było wadliwie działającym gniazdem słuchawek ,jeden ze styków odpowiedzialny za przełączenie toru ze słuchawek na głośnik był luźny  i powodował chwilowe zwarcia .Bez słuchawek u mnie było ok.
pozdr.