Mazowieckie forum poszukiwaczy skarbów. Poszukiwania skarbów mazowsze

Kategoria ogólna => Lokalizmy Mazowsza => Wątek zaczęty przez: arab Styczeń 04, 2017, 23:35:05Tytuł: Między Serockiem a Nasielskiem
Wiadomość wysłana przez: arab Styczeń 04, 2017, 23:35:05
Witam kolegów czy ktoś się orietuje czy w tych okolicach są jeszcze ciekawe miejsca do pochodzenia okolica swietnie mi znanna , w internecie niem za dużo na temat tych okolic tzn. Góry pobylkowswskie, wola smolana swiecienica zblocie jaskulowo wszystko w strone nasielska . Jak by ktoś wypowiedział się na temat tych okolic to był bym bardzo wdzieczny. Pozdrawiam Arab.


Tytuł: Odp: Między Serockiem a Nasielskiem
Wiadomość wysłana przez: Emeryt60 Styczeń 05, 2017, 06:43:18
Witaj, ciekawy teren ale często odwiedzany przez poszukiwaczy. Tak jak wymieniłeś miejscowościami stary trakt do Ciechanowa przez Nasielsk oraz rejon działań wojennych I i II wojny światowej. Do Ciechanowa wiodły dwie drogi. Jak na wstępie wspomniałem teren schodzony ale nadal wszystko można znaleźć. Stare trakty w większości jeszcze można znaleźć choć niektóre ich przebiegi straciły znaczenie ale są do odtworzenia. Jeśli chcesz wiedzieć coś konkretnego pisz na pocztę. Teraz jest dobra pora na badanie terenu i historii z uwagi na warunki pogodowe. Pozdrawiam.


Tytuł: Odp: Między Serockiem a Nasielskiem
Wiadomość wysłana przez: arab Styczeń 05, 2017, 13:06:44
Witaj teren jest bardzo ciekawy są w nim miejsca gdzie trafiają się obszary gdzie noga poszukiwacza nie postała, fanty trafiają się różne głównie to militaria , trafiają się hełmy, łuski różnego kalibru , rozrywek też jest masa głównie to rosyjskie pozostałości. Strasznie mnie korci żeby oblecieć góry pobyłkowskie bo tam jest jeden wielki okop podejrzewam że nie raz przechodzony przez kolegów z wykrywkami. Straszne mało jest informacji na temat tych terenów a o mapach już nie wspomnę pozostaje tylko lidar. pozdrawiam i dziękuje  za odzew jak kolega ma chęć podzielić swą wiedzą to będę bardzo wdzięczny.