Mazowieckie forum poszukiwaczy skarbów. Poszukiwania skarbów mazowsze

Kategoria ogólna => FISHER => Wątek zaczęty przez: Vern Sierpień 14, 2017, 15:10:26Tytuł: F22 9"
Wiadomość wysłana przez: Vern Sierpień 14, 2017, 15:10:26
Witam. Od nie dawna jestem w posiadaniu tego wykrywacza i nurtuje mnie sprawa jego reakcji na różne rodzaje metali. W instrukcji podany jest wykaz jego reakcji na różnego rodzaje monet, a nie stopów metali. I tak nie wiem czy bije mi miedż, mosiądz, a może złoto lub srebro. Póki co sugeróję się tylko liczbami. Im większa tym lepiej. Może ktoś miał go kiedyś w ręku, to prosił bym o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami. Muszę jednak go pochwalić za dokładność sygnału i głębokości penetracji. 
Miękkiej ziemi i twardych szpadli!


Tytuł: Odp: F22 9"
Wiadomość wysłana przez: Ajlowiu Sierpień 14, 2017, 18:38:33
W żadnym wykrywaczu nawet najdroższym nie będziesz miał pewności jaki metal masz pod cewką, cyferki określają przewodność elektryczną im większa liczba tym teoretycznie metal o lepszej przewodności. Największą ma srebro następnie miedź. Jednak nie ma się co tym do końca sugerować i najlepiej kopać wszystko co wskazuje na kolor a także i na folię. Srebro, złoto, miedź, mosiądz, aluminium może wyskoczyć na całym zakresie skali w zależności od rozmiaru i głębokości zalegania przedmiotu, w zależności od gleby i obecności w pobliżu innych przedmiotów metalowych(np żelaznych).

Przykład cienkie srebro np szeląg da wskazania w zakresie folii aluminiowej a już duże np rubel da wskazanie pod koniec skali a to i to będzie srebrne.


Tytuł: Odp: F22 9"
Wiadomość wysłana przez: Greg.s2 Sierpień 15, 2017, 19:48:18
Potwierdzam. Używam Deusa XP, na moim terenie ołowiane kulki szrapnelowe kopie się na tony. Biją na 70-75 czasami już omijam takie sygnały, a kilka dni temu sygnał 72 czysty, krótki, ewidentnie kulka, ale kopnąłem i zdziwienie cienkie srebro 3 krajcary 1698. I teraz pytanie ile takich sreberek ominąłem? Pozdrawiam.