Odnaleziono skarb na środku placu budowy

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Kwiecień 29, 2024, 18:43:54

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane

Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja Admin kontakt BLOG
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor WÄ…tek: Odnaleziono skarb na Å›rodku placu budowy  (Przeczytany 1765 razy)
Wyro
MFE detektorysci.pl
Kapitan
***

Pomógł 12
Offline Offline

Wiadomości: 480


N D S M D- Non Draco Sit Mihi Dux


WWW
« : StyczeÅ„ 01, 2011, 00:45:12 »

  OgromnÄ… ilość miedzianych monet sprzed okoÅ‚o 1000 lat odkryto w starożytnym piecu na placu budowy w Å›rodkowych Chinach - informuje serwis internetowy Past Horizons.

Odkrycia dokonano na placu budowy podczas robót ziemnych prowadzonych w okręgu Hua na terenie prefektury miejskiej Weinan w prowincji Shaanxi, położonej w północno-środkowej części kraju.

Robotnicy odkryli znajdujące się pod powierzchnią ziemi pozostałości starożytnego pieca o szerokości 2 metrów i głębokości 3 metrów, wypełnionego miedzianymi monetami o łącznej wadze - jak się okazało podczas ich wydobywania - ponad trzech ton.

Według archeologów, na odkryty skarb składa się 20 rodzajów monet pochodzących z czasów Dynastii Song, panującej w Chinach w latach 960-1279 n.e.

Taki rodzaj monet - z czworokątnym otworem w środku każdej monety - noszony był w postaci słupków monet nanizanych na sznurki przywiązane do pasa lub przerzucone przez ramię pod odzieniem.

W pierwszych dziesięcioleciach panowania dynastii, w okresie Północnej Dynastii Song (960-1127 r. n.e.), w manufakturach cesarskich bito wielkie ilości monet i wyprodukowano ich wówczas prawdopodobnie najwięcej w całej historii starożytnych Chin.

Podczas gdy w Europie i krajach muzułmańskich ówczesnego świata monety bito ręcznie jak przed wiekami, uderzając w krążek metalu, w Chinach wytwarzano bilon na skalę przemysłową przy wykorzystaniu form odlewniczych.

Monety wytwarzane w okresie Północnej Dynastii Song w Chinach miały identyczny wygląd, kształt, rozmiar i ciężar, a różnice w kaligrafii pisma, odległościach tekstu od krawędzi monety, stylu krawędzi zewnętrznej i wewnętrznej oraz w rozmiarze otworu w środku monety były celowe i służyły identyfikacji miejsca produkcji każdej monety oraz oznaczeniu, kiedy została wytworzona.
Zapisane
rav666
MFE detektorysci.pl
Podpułkownik
***

Pomógł 22
Offline Offline

Wiadomości: 902



« Odpowiedz #1 : StyczeÅ„ 02, 2011, 00:40:57 »

Odkrycia dokonano na placu budowy podczas robót ziemnych prowadzonych w okręgu Hua na terenie prefektury miejskiej Weinan w prowincji Shaanxi, położonej w północno-środkowej części kraju.

a gdzie to qtva jest???  Duży uÅ›miech ktoÅ› siÄ™ wybiera do czajna w karnawale z pikawkÄ… i ma ze cztery lata wolnego czasu Duży uÅ›miech
Zapisane
motylanoga
MFE detektorysci.pl
Major
***

Pomógł 38
Offline Offline

Wiadomości: 691



« Odpowiedz #2 : StyczeÅ„ 02, 2011, 23:32:04 »

ech, wszystko pięknie, żeby tylko to nie były środkowe Chiny, ale na przykład środkowe Mazowsze...
Zapisane

"(...)to ewidentnie jest parówka!"
Strony: [1] Do góry Drukuj 
Skocz do:  

Mazowieckie forum poszukiwaczy skarbów. Firma archeologiczna
Pozycjonowanie z agencjÄ… z Warszawy Skuteczni.pl

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines