Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Czerwiec 23, 2024, 22:46:14

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane

Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja Admin kontakt BLOG
Strony: 1 [2] 3 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Jeżeli zapomnimy o nich -film o zbrodniach ukraińców na Polakach  (Przeczytany 45508 razy)
cpt. Nemo
R.I.P.
Pułkownik
*

Pomógł 27
Offline Offline

Wiadomości: 1032Odpowiedz #15 : Maj 27, 2016, 19:08:56

A teraz się mało ten rząd nie posra, bo Ruskie Ukraińców biją,

Dla równowagi poczytaj sobie jak Piłsudski przepraszał w Szczypiornie internowanych ukraińskich oficerów po wielkiej zdradzie Polski. Nie jestesmy ani idealnym krajem ani idealnym narodem, też sporo świństw mamy na naszym sumieniu.
Ostatnia zmiana: Maj 27, 2016, 19:10:33 wysłane przez cpt. Nemo Zapisane

R.I.P
Angel_Dath
Plutonowy
*

Pomógł 0
Offline Offline

Wiadomości: 37


Odpowiedz #16 : Czerwiec 02, 2016, 11:25:38

od tak Ukraińscy licealiści śpiewają piosenkę „Ja, Banderowiec!” Jedyna metoda ,na to lajno do wora a wor o mur
https://www.youtube.com/watch?v=Vg2AlOB8R7U
Zapisane
Wnuczek
Starszy strzelec
*

Pomógł 2
Offline Offline

Wiadomości: 13


Odpowiedz #17 : Czerwiec 02, 2016, 15:56:04

Historię piszą zwyciężcy, zawsze tak było.  Buzia na kłódkę Należy rozliczyć mordy na Wołyniu! Ale należy też pamiętać, że my tęż nie byliśmy bez winy! http://historia.newsweek.pl/ukraina-historia-polskiej-kolonizacji-newsweek-pl,artykuly,286899,1.html
Ps. Źródło informacji może i nie najlepsze.  Z politowaniem Jednak takie coś jak "kolonializm kontynentalny" istniało.
Zapisane
Wnuczek
Starszy strzelec
*

Pomógł 2
Offline Offline

Wiadomości: 13


Odpowiedz #18 : Czerwiec 02, 2016, 22:12:37

Błąd z mojej strony.  Szacun Proszę o usunięcie posta.
Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2016, 23:32:01 wysłane przez Wnuczek Zapisane
sobiepan
Starszy chorąży
***

Pomógł 2
Offline Offline

Wiadomości: 90Odpowiedz #19 : Czerwiec 03, 2016, 14:11:38

Polecam książkę Grzegorza Motyki "Od rzezi wołyńskiej do akcji "Wisła"". Dla tego, co stało się na Wołyniu nie ma usprawiedliwienia. Przykro, że państwo polskie po 89 roku tych ludzi, obywateli polskich, poświęciło. W sumie nie wiem w imię czego.
Zapisane
cpt. Nemo
R.I.P.
Pułkownik
*

Pomógł 27
Offline Offline

Wiadomości: 1032Odpowiedz #20 : Czerwiec 04, 2016, 01:40:00

""Zabijanie niewinnych nie ma usprawiedliwienia. Prosimy o wybaczenie za wyrządzone zbrodnie i krzywdy. Prosimy o przebaczenie i tak samo przebaczamy zbrodnie i krzywdy uczynione nam. Jest to jedyna formuła, która powinna być motywem dla każdego ukraińskiego i polskiego serca, które pragnie pokoju i porozumienia" "

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,20178532,odezwa-b-prezydentow-ukrainy-w-przeddzien-rocznicy-zbrodni.html
Zapisane

R.I.P
sobiepan
Starszy chorąży
***

Pomógł 2
Offline Offline

Wiadomości: 90Odpowiedz #21 : Czerwiec 04, 2016, 10:58:05

Niestety to ruch pozorny, który nic nowego nie wnosi. Ukraińcy od lat rozmydlają sprawę mówiąc o sąsiedzkich waśniach, wojnie domowej, konflikcie, współwinie, wspólnej tragedii etc. i unikają nazywania spraw po imieniu. Wołyń ma już taaaką literaturę: ciąg zdarzeń, przyczyny, skutki, fakty - to wszystko jest przez historyków opisane i w sumie nie ma tu o czym dyskutować. Ukraińcy oczywiście nigdy dobrowolnie nie przyznają się do ludobójstwa, podobnie jak Turcy do rzezi Ormian, ale milczenia naszych pryncypałów w tej sprawie nie rozumiem.

Ukraina ma już całe 25 lat i trochę szkoda, że postanowiła swój mit założycielski budować na bandytach i zbrodniarzach. Przyjdzie pora, że będą musieli wybierać - albo zachód, albo mitologia bandery, ss galizien, oun-upa etc. Byłem tam wielokrotnie i niestety na zachodzie zza każdego węgła wychyla się Bandera, na czerwono-czarnych plakatach, pomnikach, na których od Lenina różni się tylko głową...

"Polska opinia publiczna powinna w pełni uznać samostanowienie ukraińskiej tradycji narodowej za sprawiedliwą i godną szacunku walkę o swoją państwowość i niepodległość". To bardzo ciekawe zdanie tej odezwy. Rzeź Wołyńska to sprawiedliwa i godna szacunku walka o państwowość Ukraińców... Gdzie tu jest szacunek do ofiar?

Jeszcze dodam tylko, że jeden z sygnatariuszy, którego prezydentura była w sumie obiecująca jeżeli chodzi o stosunki polsko-ukraińskie, na parę dni przed końcem kadencji nadał Stefkowi Banderze tytuł bohatera Ukrainy.
Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2016, 11:37:15 wysłane przez sobiepan Zapisane
cpt. Nemo
R.I.P.
Pułkownik
*

Pomógł 27
Offline Offline

Wiadomości: 1032Odpowiedz #22 : Czerwiec 04, 2016, 13:33:09

Niestety to ruch pozorny, który nic nowego nie wnosi. Ukraińcy od lat rozmydlają sprawę mówiąc o sąsiedzkich waśniach, wojnie domowej, konflikcie, współwinie, wspólnej tragedii etc. i unikają nazywania spraw po imieniu.
Ja ich do pewnego stopnia rozumiem.
Nie mięli jako państwo szczęścia ani do sojuszników ani do własnych przywódców.
Poczynając od czasów "Ogniem i mieczem"
http://historia.wp.pl/title,Kresy-Wschodnie-idylliczna-Arkadia-czy-krwawa-kolonia,wid,17649174,wiadomosc.html?ticaid=117215&_ticrsn=3
Podobnie sobie nagrabiliśmy z Litwą, coś co my nazywamy Unią Polsko-Litewską, Litwini wspominają tak jak my okres "unii" Polsko-Rosyjskiej. POmijajc wszystko inne już po ruskiej rewolucji kiedy stosunki między naszymi narodani zaczęły się układać prawidłowo potężnie ich zdradziliśmy za co przepraszałPiłsudski w Szczypiornie. To nie są proste losy ani sprawy i nie jednostronnie tylko wspólnie musimy to rozwiązać.
"Uprzedzając ewentualne zarzuty - nie jest to żadna "pedagogika wstydu", o którą posądza rzeczników takiej reinterpretacji polskiej historii część prawicowych publicystów. Mamy w naszych dziejach momenty, z których możemy być wyjątkowo dumni. Ale są też w nich obecne elementy, które nie przynoszą nam chluby. Do nich należy również polska polityka kresowa, która przez kilkaset lat wyrządziła wiele szkód. "

Warto się zapoznać z :
http://historia.focus.pl/swiat/dwa-spojrzenia-na-stepana-bandere-1262

Praktycznie to Bandera przesiedział wojnę w na początku polskim a potem niemieckim więzieniu i obozie więc na wydarzenia na Wołyniu nie bardzo miał wpływ.
Jakoś udało nam się rozwiązać problem z Niemcami którzy wymordowali o wielu więcej niewinnych Polaków i też na zasadzie "wybaczamy i prosimy o wybaczenie" więc mam nadzieję że podobnie będzie z Ukraińcami.
Bo nie chcę wierzyć iż to tylko dla tego że Niemcy mają pieniądze a Ukraina nie.
Zapisane

R.I.P
Angel_Dath
Plutonowy
*

Pomógł 0
Offline Offline

Wiadomości: 37


Odpowiedz #23 : Czerwiec 04, 2016, 13:41:21

Rosinie się nimi nie pieszczą ,szybko ,sprawnie i na temat Dobry Ukrainiec ,to martwy Ukrainiec
https://www.youtube.com/watch?v=DTCOKA9EIMs
Zapisane
cpt. Nemo
R.I.P.
Pułkownik
*

Pomógł 27
Offline Offline

Wiadomości: 1032Odpowiedz #24 : Czerwiec 04, 2016, 14:55:39

Chyba nie zamierzasz się uczyć od bandytów ?
Zapisane

R.I.P
Soldat
Kapitan
****

Pomógł 33
Offline Offline

Wiadomości: 428Odpowiedz #25 : Czerwiec 04, 2016, 21:11:02

Rosinie się nimi nie pieszczą ,szybko ,sprawnie i na temat Dobry Ukrainiec ,to martwy Ukrainiec
https://www.youtube.com/watch?v=DTCOKA9EIMs

No jak Ty się kolego chcesz uczyć od rosjan to myślę że powinieneś zacząć od siebie te praktyki z filmiku, oczywiście w roli takiego pana pod ścianą.
Zapisane
maro20
MFE detektorysci.pl
Podpułkownik
***

Pomógł 20
Offline Offline

Wiadomości: 959Odpowiedz #26 : Czerwiec 04, 2016, 23:32:47

a nie miałeś na myśli tworząc swój  nick "angel of death" ?
Żałosny jesteś w poglądach i reszcie Uśmiech)))
Zapisane
sobiepan
Starszy chorąży
***

Pomógł 2
Offline Offline

Wiadomości: 90Odpowiedz #27 : Czerwiec 05, 2016, 10:27:49

Bo nie chcę wierzyć iż to tylko dla tego że Niemcy mają pieniądze a Ukraina nie.

Tutaj zasadnicza różnica jest taka, że po wojnie ideologia nazistowska została w Niemczech potępiona i oficjalnie zakazana, NSDAP i inne organizacje zostały uznane za przestępcze, a kilka osób zwyczajnie zawisło. Dopiero na tak przygotowanym gruncie możliwe były symboliczne gesty pojednania.
Zapisane
sobiepan
Starszy chorąży
***

Pomógł 2
Offline Offline

Wiadomości: 90Odpowiedz #28 : Czerwiec 08, 2016, 13:47:25

Dziesiątki tysięcy polskich ofiar rzezi wołyńskiej stają się ofiarami polskiej polityki - uważa Leszek Miller, krytykując polskie władze za to, że "przymykają oczy, aby nie drażnić 'strategicznego' partnera w walce z Moskwą".
Leszek Miller zabiera głos przed zbliżającą się kolejną rocznicą tak zwanej krwawej niedzieli z lipca 1943 roku, kiedy na Wołyniu nastąpiła kulminacja masowych mordów popełnionych na Polakach przez ukraińskich nacjonalistów. W komentarzu opublikowanym w "Super Expressie" zwraca uwagę na brak reakcji polskich władz na obecną ekspansję ukraińskiego nacjonalizmu oraz "proces wywyższania zbrodniczej ideologii Stepana Bandery i tradycji bojowych UPA do rangi zasług państwowych".
W kilka godzin po przemówieniu prezydenta Komorowskiego w Radzie Najwyższej Ukrainy deputowani przyjęli ustawy, w myśl których mordercy z UPA zasługują na pomniki, a negowanie ich zasług zagrożone jest karą 10 lat więzienia. To samo gremium uczciło pamięć Romana Szuchewycza, naczelnego dowódcy UPA odpowiedzialnego za mordy na Polakach, i płk. Petra Diaczenki, który na czele swoich żołnierzy pacyfikował Powstanie Warszawskie, a następnie polskie wsie na Lubelszczyźnie - zwraca uwagę Miller.
Jak podkreśla, "szybka banderyzacja" sfery publicznej na Ukrainie nie wywołuje żadnej reakcji polskich władz. Zauważa, że "pod wpływem ukraińskich nacisków PiS skłania się uczcić ofiary ludobójstwa na Kresach nie 11 lipca, a 17 września w szerszym kontekście tragicznych losów Polaków na Wschodzie".
O jednych zbrodniach (Katyń, zbrodnie niemieckie) można mówić zawsze i wszędzie. Inne, gdzie sprawcami jest faszyzm i nacjonalizm ukraiński, trzeba relatywizować. Jest to postawa nie tylko politycznie błędna, ale i haniebna - zaznacza.

http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/522955,leszek-miller-upomina-sie-o-ofiary-wolynskie-z-1943-i-krytykuje-pis-postawa-bledna-i-haniebna.html
Zapisane
adek
Administrator
Pułkownik
**

Pomógł 34
Offline Offline

Wiadomości: 1893WWW
Odpowiedz #29 : Czerwiec 08, 2016, 15:26:50

To sie autorytet znalazl w tych sprawach, miller Uśmiech. No ale zblizamy sie do niebezpiecznej linii jaka jest polityka, ktorej na tym forum nie przekraczamy.
 Rozmowa o historii tak, polityka nie.
Zapisane

Nie znać własnej historii znaczy na zawsze pozostać dzieckiem- Cyceron
Strony: 1 [2] 3 Do góry Drukuj 
Skocz do:  

Mazowieckie forum poszukiwaczy skarbów. Firma archeologiczna
Pozycjonowanie z agencją z Warszawy Skuteczni.pl

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines