Minelab X-Terra tryb prospecting w praktyce

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Kwiecień 19, 2024, 11:15:10

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane

Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja Admin kontakt BLOG
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor WÄ…tek: Minelab X-Terra tryb prospecting w praktyce  (Przeczytany 6995 razy)
coda
Starszy strzelec
*

Pomógł 0
Offline Offline

Wiadomości: 12



« : Czerwiec 15, 2015, 12:56:59 »

Obyłem się trochę z moją tereską w trybie Treasure/coins i chciałbym pobawić się trybem prospecting. Nie było poruszane na forum jak takie chodzenie wygląda w praktyce i czy ma sens w naszym kraju.

1. Czy tryb prospecting nadaje się na małe sreberka/łezki? Mam fajną miejscówkę z której wyciągnąłem sporo monet - czy w tym trybie jest szansa na znalezienie kolejnych?
2. Czy był ktoś z Was na wyprawie "po złoto" w Polsce?
3. Czy jest sens szukać w tym trybie meteorytów? Trafienie takiego meteorytu to przede wszystkim szczęśćie - chyba lepiej szukać w trybie Treasure/Coins, a meteoryt i tak wpadnie jeśli nad nim machniemy.
4. Militarka mnie raczej nie interesuje, ale jak ktoś ma jakieś ciekawe militarne znajdy w tym trybie, to też chętnie się dowiem.
Zapisane

Minelab X-Terra 705 + Nel Hunter 18,75 kHz
Pixel
Młodszy chorąży
***

Pomógł 2
Offline Offline

Wiadomości: 66


« Odpowiedz #1 : Czerwiec 15, 2015, 22:41:54 »

Cześć

X-terke mam z przerwami od ok 2007 r i przyznam siÄ™ , że prospectingu użyÅ‚em może z kilkanaÅ›cie razy. Metal sygnalizowany jest w tym trybie tylko poprzez zmianÄ™ wysokoÅ›ci dzwiÄ™ku. OsobiÅ›cie nie zbieram militarki (do której podobno ten tryb jest dedykowany) i używaÅ‚em go tylko czasami do sprawdzenia tzw "niepewnych" sygnałów "kolorków" które mogÅ‚y okazać siÄ™ gÅ‚Ä™bszym żelazem. Tu siÄ™ sprawdzaÅ‚ ponieważ w przypadku żelaza (przy ustawionej dyskryminacji) faktycznie "cichÅ‚" nad przedmiotem. Po kilku próbach chodzenia na tym trybie w celu doczyszczenia miejscówek ,  rezygnowaÅ‚em bo na naszych mazowieckich zaÅ›mieconych terenach osobiÅ›cie nie miaÅ‚em cierpliwoÅ›ci skupiania siÄ™ na każdym drobnym kawaÅ‚eczku folii , kapslu , pull-tabie których w tym trybie nie da siÄ™ rozróżnić. W coins/treasure na podstawie charakteru dzwiÄ™ku i odczytu mniej wiÄ™cej wiem co mam pod cewkÄ….
Próbowałem używać prospectingu na miejscówkach "militarnych" do wyłapywania długich sygnałów żelaznych , ale z czasem odpuszczałem z uwagi na nakładanie się sygnałów. Napewno jest to tryb na ultra-czyste (ze śmieci) miejscówki dla naprawdę doświadczonego/cierpliwego użytkownika.

Pzdr
Zapisane
coda
Starszy strzelec
*

Pomógł 0
Offline Offline

Wiadomości: 12



« Odpowiedz #2 : Czerwiec 18, 2015, 17:54:22 »

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Na czystym poletku powinno więc być OK, jak spróbuję to zdam tu relację. Ja i tak kopię większość pull-tabów, no chyba, że na jakiejś plaży jestem, gdzie tego naprawdę jest od groma. Wychodzę z założenia, że może to być np. przyrdzewiały guzik, który może dac podobny sygnał.
Zapisane

Minelab X-Terra 705 + Nel Hunter 18,75 kHz
desmo_sm
Gość
« Odpowiedz #3 : Czerwiec 19, 2015, 09:41:30 »

Potwierdzam to co pisze Pixel, według moich spostrzeżeń ten tryb fajny jest na militarkę żelazną. Proponuję abyś w tym trybie nie włączał iron mask, tylko na "czystym" prospektingu wciskając dodatkowo AM, sygnał tak się nie urywa. Okopy przeszukasz w miarę sprawnie. Na początku trzeba się nauczyć tego spektrum dźwięku, bo potrafi intensywnie wyć nawet na małym odłamku. Dla lepszego rozeznania się pomaga unoszenie cewki. Połóż na ziemi kawał żelastwa i zobacz jak to widzi wykrywacz, ponieważ nawet mały odłamek potrafi sprawić wrażenie czegoś sporo większego. Jeżeli chodzi o monety to ten tryb jest nieco głębszy niż dynamiczny, wyszuka ci monetkę nieco głębiej zakopaną gdzie dynamik będzie miał już z tym problem.
Zapisane
Strony: [1] Do góry Drukuj 
Skocz do:  

Mazowieckie forum poszukiwaczy skarbów. Firma archeologiczna
Pozycjonowanie z agencjÄ… z Warszawy Skuteczni.pl

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines