Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Kwiecień 19, 2024, 05:52:55

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane

Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja Admin kontakt BLOG
Strony: [1] 2 3 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Wykopki w Warszawie  (Przeczytany 16213 razy)
Kambas
Gość
: Kwiecień 17, 2012, 22:05:58

Witajcie,

tak ucichł temat wykopków w Warszawie, a jest przecież sporo do przeszukania.

Szukałem z Macbasem na Siekierkach (tam wylazły urwiłapki) i na Mokotowie, nie mieliśmy praktycznie żadnego problemu (jak do tej pory) żadne poruszenie wśród przechodniów, ani kontroli też nie mieliśmy.

Problemem jest mnóstwo śmieci co fizycznie utrudnia a czasem uniemożliwia eksplorację.

Ale może podrzucicie jakieś miejsce które Wam przychodzi do głowy,  nie plac defilad oczywiście, to możemy coś zaplanować, np szukanie meteorytów w Wilanowie, lub może Czerniaków.

Na pierwszy rzut poddaję pod ocenę stary budynek i przyległy teren na rogu Idzikowskiego i Witosa.

Co wy na to?

pzdr
Zapisane
emes
MFE detektorysci.pl
Pułkownik
***

Pomógł 30
Offline Offline

Wiadomości: 1144



Odpowiedz #1 : Kwiecień 17, 2012, 23:49:22

myślę,że to zbyt duży hardkor,przynajmniej ja cenię sobie spokój na wykopkach...poza tym wyobrażam sobie te tony śmieci...
Zapisane

"Całemu oddziałowi wojska złożono najserdeczniejsze życzenia ekshumacji" (anonimowy uczeń)
C.K. Dezerter
Podporucznik
****

Pomógł 7
Offline Offline

Wiadomości: 209



Odpowiedz #2 : Kwiecień 17, 2012, 23:59:35

Miałem okazję eksplorowac pewien rejon Mokotowa, faktycznie to nie jest to. Ludzie z psami, rowerzyci, parki zakochanych itd. i bynajmniej to nie był żaden park.
Zapisane

"Nie kop leżącego" Hmmm...
C.K. Dezerter
Podporucznik
****

Pomógł 7
Offline Offline

Wiadomości: 209



Odpowiedz #3 : Kwiecień 18, 2012, 00:05:58

Aczkolwiek jest kilka miejsc nad którymi się zastanawiałem, ale to już raczej peryferia, może nie miasta ale dzielnic. Tam może jest spokojniej, bez zbędnej publiczności...
Zapisane

"Nie kop leżącego" Hmmm...
Kambas
Gość
Odpowiedz #4 : Kwiecień 18, 2012, 13:09:08

Panowie;

nie jest łatwo kopa w Wawie ale o tym wszyscy wiemy, są jednak miejsca w których aż się prosi.

1. Okolice Fortu Piłsudskiego który popada w ruinę (teren zdewastowany otoczony częściowo opuszczonymi działkami) jak wiemy w 39 roku długo stawiali opór Niemcom w tym miejscu do tego stopnia ze Niemcy po zajęciu fortu odbyli mszę poświęconą  obrońcom.
2. Przedpole wjazdu do Wawy kwadraty ulic Sobieskiego, Idzikowskiego (opuszczone ruiny budynku) Witosa. Obecnie własność Echo Investment.

Jakie są wasze miejscówki ?
Zapisane
maro20
MFE detektorysci.pl
Podpułkownik
***

Pomógł 20
Offline Offline

Wiadomości: 959



Odpowiedz #5 : Kwiecień 18, 2012, 13:26:07

fort Piłsudskiego raczej odpada obecnie jest to teren prywatny nawiedzany czasem przez Straz Miejską/meneliki/.Resztki zabudowań działkowych. W fosie natomiast nagromadzone przez lata metalowe śmieci , destrukty amunicji.W okolicy królikarni, bliżej skarpy wyłaziła kiedys amunicja,po deszczach leżała na wierzchu obecnie jest tam park Arkadia.
Zapisane
MACBAS
Kapral
*

Pomógł 1
Offline Offline

Wiadomości: 28


G.O. BAS


Odpowiedz #6 : Kwiecień 18, 2012, 14:08:37

Hehe kopanie w mieście to generalnie hard, ale da radę.
Też lubimy spokój, zapach lasu, ciszę i pozostałe doznania estetyczne, które niesie za sobą pobyt na łonie natury.

Przy Idzikowskiego generalnie jest co przeglądać, Wola no i Żoliborz.
Zapisane
dygus
Starszy chorąży
***

Pomógł 19
Offline Offline

Wiadomości: 96



Odpowiedz #7 : Kwiecień 20, 2012, 17:52:14

Może w ten sposób http://www.youtube.com/watch?v=41oFHho5dZE&feature=related
Zapisane
MACBAS
Kapral
*

Pomógł 1
Offline Offline

Wiadomości: 28


G.O. BAS


Odpowiedz #8 : Kwiecień 20, 2012, 22:01:48



Genialne! Nie myślałem o tym...
Zapisane
maro20
MFE detektorysci.pl
Podpułkownik
***

Pomógł 20
Offline Offline

Wiadomości: 959



Odpowiedz #9 : Kwiecień 20, 2012, 22:36:31

niestety to nie Rosja.U nas w trakcie stawiania płotu sprawa by się zakończyła Duży uśmiech Milicja
Zapisane
vlado
Plutonowy
*

Pomógł 3
Offline Offline

Wiadomości: 37


Odpowiedz #10 : Kwiecień 22, 2012, 22:28:49

Podoba mi się temat Witosa/Idzikowskiego, może nie sam budynek, ale teren gdzie były pola, no i jakiś okopek też widać w sumie.
Przymierzam się na okolice Augustówki w kierunku mostu Siekierkowskiego - bateria flaków, jednak u mnie militarka drugowojenna raczej na dalszym planie, więc pewnie jeszcze poczeka. Grzebałem kiedyś nocą w suchych fosach fortu Bema, ale poza drobną kopiejką nic się ciekawego nie trafiło. Raz poraz się jakiś przechodzień trafił, ale zero problemów. Co powiecie o trójkącie ogródkowym między Al. Wilanowską i Sikorskiego, do tego Szopy Polskie - macał ktoś?
Zapisane
C.K. Dezerter
Podporucznik
****

Pomógł 7
Offline Offline

Wiadomości: 209



Odpowiedz #11 : Kwiecień 22, 2012, 22:47:04

Szopy Polskie sprawdzałem parę ładnych lat temu, wyszło 10 groszy 1840 i kilka plomb. Bardzo krótki rekonesans. Podszedł do nas "miejscowy" i powiedział: Panie, takich jak wy to tu już tylu było... Jakoś tak wyszło ze nie wracaliśmy już na to miejsce bo zawsze się znalazły inne miejscówki pod wawą warte większej uwagi Uśmiech
Zapisane

"Nie kop leżącego" Hmmm...
Kambas
Gość
Odpowiedz #12 : Kwiecień 23, 2012, 13:20:27

Witajcie Panowie;

pola przy Idzikowskiego są głośne, w zasadzie sygnał co chwilę. Robiłem taki rekonesans z samą wykrywką, ale nie ma rzeczy niemożliwych. Proponuję w tygodniu po weekendzie majowym połowic neodymem w fosie wokół fortu Piłsudskiego.

Chętnych zapraszam na prv.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kambas
Zapisane
C.K. Dezerter
Podporucznik
****

Pomógł 7
Offline Offline

Wiadomości: 209



Odpowiedz #13 : Kwiecień 23, 2012, 13:29:20

Łowiliśmy w tej fosie kilka lat temu z marem20, trochę amo, sporo żelastwa, ale nic ciekawego nie wyszło. Ciekawie jest pod mostkiem... i nieciekawie...  Ale trzeba uważac, o mały włos wtedy mój neodym tam nie został Uśmiech
Daj znac Kambas jakie wyniki mieliście.
Zapisane

"Nie kop leżącego" Hmmm...
MACBAS
Kapral
*

Pomógł 1
Offline Offline

Wiadomości: 28


G.O. BAS


Odpowiedz #14 : Kwiecień 23, 2012, 21:54:31

Ciekawy temat Vlado ale teren jest olbrzymi i mocno eksploatowany przez lokalny recykling...
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do góry Drukuj 
Skocz do:  

Mazowieckie forum poszukiwaczy skarbów. Firma archeologiczna
Pozycjonowanie z agencją z Warszawy Skuteczni.pl

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines